hosting menu left
hosting menu right


Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

 

PARTNERIAI

FACEBOOK

Sekite choro veiklą Facebook'e

Home Apie festivalį
Apie festivalį

Apie 2020-ųjų metų Šiaurės Lietuvos chorų festivalį informaciją parengsime artimiausiu metu.

 

 

 


 

Informacija apie įvykusį 2017 m. Šiaurės Lietuvos chorų festivalį.

2017 m. gegužės 19-21 d. planuojamas rengti antrasis Šiaurės Lietuvos chorų festivalis, kuris padeda puoselėti chorinio dainavimo tradicijas Aukštaitijos regione, stiprina šio žanro kolektyvų gyvavimą, naujų chorų kūrimąsi, bei yra vienas pagrindinių etapų ruošiantis didžiajai Lietuvos dainų šventei.

Pirmasis Šiaurės Lietuvos chorų festivalis vykęs 2015 m. gegužę (finansuotas Lietuvos kultūros tarybos) sukvietė 13 kolektyvų ne tik Aukštaitijos krašto, bet ir iš visos Lietuvos. Pirmojo festivalio koncertų sklaida apėmė didžiąją dalį Pasvalio r. ir Kupiškio r. bažnyčių, kuriuose kolektyvai ne tik giedojo šv. Mišiose bet ir atliko paruoštas koncertines programas. Baigiamasis koncertas Pasvalio kultūros centre į vieną sceną sukvietė per 200 dainininkų kurie kartu su Pasvalio muzikos mokyklos mokytojų diksilendu atliko vykusių Lietuvos Dainų švenčių repertuarą (Centro scenoje toks chorinio žanro dalyvių skaičius buvo rekordinis). 2015 m. vykęs festivalis Pasvalyje sukvietė ne tik žinomus chorinio žanro kolektyvus iš visos Lietuvos bet ir pagrindinius didžiųjų Lietuvos Dainų švenčių dirigentus – Vytautą Versecką, Kastyti Barisą, Gediminą Ramanauską bei Algirdą Šumskį.

2017 m. gegužės 19-21 d. rengiamas antrasis Šiaurės Lietuvos chorų festivalis planuoja sukviesti dar didesnį skaičių chorinio žanro kolektyvų ne tik iš Aukštaitijos regiono, bet ir didžiųjų Lietuvos miestų - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, taip pat svečiai iš Latvijos. Tęstinis festivalis apims dar platesnę Šiaurės Lietuvos teritoriją (Pakruojo, Biržų, Kupiškio, Pasvalio r. bažnyčios). Jungtinis chorų koncertas numatomas senojo Pasvalio parko estradoje, kuriai rengiamas festivalis turėtų tapti svarbiu reiškiniu siekiant atkreipti dėmesį į apleistą Pasvalio miesto vietovę kurioje vykdavo regioninės dainų bei miesto šventės.  Finalinėje programoje chorams akomponuos Lietuvos kariuomenės orkestras (vad. Egidijus Ališauskas), diriguos Dainų švenčių dirigentai, taip pat programą paįvairins liaudiškų šokių kolektyvai iš Pasvalio ir Utenos r.

Festivalio atidarymo koncertas gegužės 19 d. vyks Pasvalio šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, kurioje pasirodys vieni žymiausių Lietuvos kolektyvų - berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (vad. prof. Vytautas Miškinis) ir Lietuvos kamerinis orkestras (vad. Sergej Krylov).

Festivalio kulminacija - jungtinio chorų pasirodymas senajame Pasvalio miesto parko estradoje. Programoje skambės 2018 m. Lietuvos dainų šventės, Dainų dienos „Vienybė težydi“ repertuaro kūriniai, atliekami pritariant profesionaliam Lietuvos kariuomenės orkestrui. Jungtinio koncerto dalimi taps berniukų chorų festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“, kuriame dalyvaus šalies jaunučių chorai iš visos Lietuvos, jiems akompanuos Pasvalio kultūros centro Vaškų skyriaus jaunimo grupė „Marabu Band“. Lietuvos nacionalinio kultūros centro rengiamas berniukų festivalis organizuojamas septynioliktą kartą siekiant puoselėti chorinio dainavimo tradicijas, kuo daugiau vaikų įtraukti į chorinį judėjimą mokyklose, atitraukti nuo blogos gatvės įtakos, smurto ir narkomanijos, atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų meninį užimtumą, laisvalaikio kultūrą, kūrybiškos, pilietinės asmenybės ugdymą.

Festivalio baigiamąją dieną (gegužės 21 d.), kviestiniai kolektyvai dalyvaus šv. Mišiose įvairiuose Pasvalio, Panevėžio, Pakruojo, Biržų, Kupiškio r. bažnyčiose, jų parapijose taip siekiant pritraukti kuo daugiau žmonių atvykti pasiklausyti sakralinių kūrinių.

 

 


website hosting main area bottom

Sukurta su Joomla!. Designed by: free Joomla template  Valid XHTML and CSS.